“Markai, Liberalai tave išmetė! Kodėl agituoji už juos?”

Neslėpiu, kad esu labai nusivylęs Liberalų sąjūdžiu ir norėčiau gyventi paralelinėje visatoje, kur Lietuvos liberalai yra stiprūs, vieningi, mokantys komunikuoti savo ideologiją, įtraukiantys gerus jaunus politikus ir talentus į komandą, atsisakantys konservatyvumo ir neimantys kyšių. Bet, yra kaip yra, turime ką turime.

Situacija tokia: jeigu esi už europietiškesnę Lietuvą, stiprią NATO partnerę ir draugišką kaimynę ES nariams, kur žmonės yra laisvi gyventi ir dirbti kaip nori, ir kur pažeidžiamiausi piliečiai operatyviai gauna reikalingą ir efektyvią paramą bei apsaugą, kur lygybės ir žmogaus teisių principai ir XXI amžiaus stiliaus tarptautinis bendradarbiavimas yra auksčiau Biblijos dogmų ir XIX amžiaus romantiškos svajonės – tuomet yra tik viena partija arčiausiai tavo nuomonės. Ir, deja, turėsi balsuoti už tą partiją, net jeigu skauda širdį paremti būtent tuos žmones toje partijoje. Turiu Jums tris priežastis.

1. Daugiau laisvės gausi tik iš liberalų

selection_862

Žiūrėk į šitą diagramą. Pamatysi, kad diagramoje vaizduojamos dviejų tipų laisvės:

  1. Ekonominė laisvė (t.y. laisvė dirbti ir valdyti verslą, išleisti savo pinigus be nereikalingų biurokratinių kliučių);
  2. Asmeninė laisvė (t.y. laisvė nebūti diskriminuojamam, laisvė kurti šeimą su tuo žmogumi, kurį pasirenki, laisvė rašyti W raidę savo asmens dokumente).

Tik viena partija balsuoja už šias abi laisves. Labai noriu, kad suprastum tą faktą.

TS-LKD nori mažiau asmens laisvės, LSDP nori mažiau ekonominės laisvės, Valstiečiai apskritai nemėgsta laisvės, tik LRLS turi tikslą suteikti kuo daugiau laisvės nuo biurokratijos, valdžios ir bažnyčios, tiek darbe tiek asmeniniame gyvenime.

Liberalizmas yra principų rinkinys, o ne žmonių rinkinys. Šiuo metu vienintelė maždaug liberali partija, turinti realius šansus surinkti daugiau nei 5% balsų ir patekti į Seimą yra Liberalų sąjūdis. Manau, kad geriau balsuoti už tą sąjūdį, su kuriuo maždaug gali sutikti dėl principų ant popieriaus, o ne už “stipresnę komandą” kuri stipriai varys prieš tavo principus ir laisvę.

Neapsigauk, neįsivaizduok, kad giliai konservatyvi partija (iš kairės arba iš dešinės) kažkada staiga pakeis ir perrašys savo pagrindinius principus ir nebenorės kištis į tavo gyvenimą ir nebandys kurti visokių kvailų įstatymų, “padėti” tau gyventi.

2. Reitingavimas yra būdas parodyti Liberalams kryptį ateityje

Visai geras būdas vengti gėdos balsuojant už Liberalų sąjūdį yra ne tik balsuoti už partiją, bet ir reitinguoti savo mėgstamiausius kandidatus. Partijoje yra visokio plauko liberalų, nuo nacionalistų iki anarchistų. Neprivalai sutikti tik su tais, kurie sąrašo viršuje. Turi galimybę įrašyti mėgstamų ir gerų kandidatų numerius į biuletenio langelius, ir tokiu būdų siųsti žinutę partijai, kad jie klysta ir kad tu nori, jog partija ateityje pasirinktų sažiningesnę ir dar liberalesnę kryptį. Žinau, pasakysi, kad balsas už Liberalų sąjūdį vis tiek yra balsas už sportininkus, bet, ar tikrai geriau balsuoti už ne liberalus konservatorius, kad būtų mažiau sportininkų Seime? Nemanau, kad tai yra racionalus atsakymas į Liberalų sąjūdžio klaidas.

Racionalus atsakymas į Liberalų sąjūdžio klaidas būtų balsuoti oficialiai taip: “Ė, Liberalai! Esu liberalus žmogus ir noriu, kad atstovautumėte liberalumą!”. Ne tik reitinguoti partiją Nr. 7, bet ir stumti liberaliausių kandidatų numerius kuo aukščiau. Turi tą galią. Anglijoje nėra tokios galimybės. Džiaukis dėl to ir reitinguok bei įtakok partijos vadus savo pasirinkimais. Aš, kaip politikas, galiu pasakyti kad mes labai atidžiai žiūrime į reitingavimą, ir atsižvelgiant į tai, keičiame strategiją. Savo reitingavimu, suteik Liberalams daugiau drąsos stumti dar liberalesnius dalykus.
Kai kurie komentatoriai siūlo pabandyti balsuoti už konservatorius ir reitinguoti liberaliausius konservatorius, bet… jie giliai sieloje yra konservatoriai, o ne liberalai. Manau, kad geriau stengtis padaryti liberalų partiją dar liberalesne, o ne konservatorių partiją liberalesne. Logiška.

Noriu, kad tavo balsas ir reitingavimas būtų prasmingas ir efektyvus. Dėl to, mano rekomendacija yra balsuoti už partiją nr. 7 Liberalų sąjūdį, ir įrašyti šiuos numerius į reitingavimo langelius:

Nr. 19. Aušrinė Armonaitė

Viena liberaliausių partijos narių, biurokratijos supaprastinimo specialistė, suprantanti LGBT lygybės ir kanapių legalizavimo svarbą. Parodė lyderystę labai anksti. Nė kvapo korupcijos. Man patinka dirbti su ja Taryboje ir visiškai tikiu ja. Žinau, kad ji nėra laukinė kapitalistė, bet ir nėra valdiško požiūrio.

Aušrinė Armonaitė

Aušrinė turėtų buti partijos ateitis, o ne tik Nr. 19 sąraše, bet Jūs reitinguodami galite koreguoti Liberalų nesupratimą ir stumti ją į top ten. Yra galimybė, kad ji pateks į Seimą, jeigu daug rinkėjų ją reitinguos. Tai būtų stiprus ženklas, kad Lietuva jau pasiruošusi liberalesnėms idėjoms.

Jeigu esate registruotas Lazdynuose, Jums bonusas – galite balsuoti už Aušrinę vienmandatiniame biuletenyje.

Nr. 78. Marius Gorochovskis

Tikrai nėra galimybės, kad Marius pateks į Seimą, bet su reitingavimo pagalba jis pakils į sąrašo viršų ir tai bus didėlė pergalė lygybės kovotojams. Jis nesigėdija ir neslepia savo orientacijos, bet svarbiausia, kad nori dirbti už multikultūrinę, laimingą visuomen.

marius

Jis pirmininkauja Žmogaus teisių komitetui Liberalų Sąjūdyje, ir jam bus gerokai lengviau argumentuoti už lygybę partijos susitikimuose, jeigu jis galės parodyti, kad rinkėjai jį reitinguoja ir jiems žmogaus teisių klausimai svarbūs. Padėk jam dirbti už lygybę visiems.

Kiti

Yra ir kitų gerų kandidatų, pvz.: Vytautas Mitalas, Romas Sadauskas, Skirmantas Tumelis, bet tau nebūtina užpildyti visų 5 langelių. Reitingavimas stipresnis, jeigu reitinguosi mažiau žmonių. Jiems bus geriau dėl to. Pasirink pagal savo skonį, bet turėk omenyje kad Aušrinė geriausia.

Aj, ir jeigu esi registruotas Senamiestyje, balsuok už Vydutį Šereiką arba net už Zuoką, kad Majauskas nelaimėtų su savo Konservojugend plakatais ir stipriu noru uždaryti barą, kuris dar net neatsidarė.

3. Nebalsuoti yra kaip šauti sau į koją

Nekenti apskritai politikų ir politikos? Visi vagys?

Nori, kad tie debilai Seime kuo mažiau valdytų tavo gyvenimą, nes jie yra lochai, kurie nesupranta tavo problemų? Manai, kad viskas šūdas ir emigruosi? Na, turiu tau pasiūlymą. Balsuok už Liberalų sąjūdį. Kadangi dauguma lietuvių balsuos už ne liberalias partijas, kurios nori reguliuoti su kuo susituoksi, kur pirksi alų, kokius žodžius vartosi ir kieno balkone bus galima parūkyti – nebalsuoti būtų tas pats veiksmas kaip balsuoti už debilus. Nebandysi priešintis debilizmui? Prisijungsi prie debilų ir leisi jiems laimėti rinkimus lengvai? Po rinkimų vėl verksi ant savo bong’o, kad valdžia fignia? Neversk manęs priminti tau, kad tavo protėviai mirė dėl noro įgyti savo vaikams balso teisę laisvoje Respublikoje.

Gali rėkti kokią valandą apie tai kad Liberalų sąjūdžio partijos sąraše yra neliberalių žmonių, gali parašyti feisbuke medinį bajerį apie 106kEUR, gali apsivemti dėl partijos visiškai infantiliškos ir ideolgiškai tusčios agitacinės komunikacijos, bet, tada turi eiti balsuoti už kažką anyway, kad debilai laimėtų mažesnį procentą balsų. Gal tai liūdnas faktas, bet davaj nepykime ant faktų, OK?

Balsuok už mažiausiai viduramžių vazonų partiją, jeigu tave jau užpi*a viduramžių vazonizmas.

Neverk, kad tavo balsas “tik vienas”. Neverk, kad nėra puikių partijų sukurtų būtent tau. Neverk, kad Liberalai nelaimės. Tiesiog balsuok uz liberaliausią partiją, ir reitinguok liberaliausius kandidatus, ir tokiu būdu Lietuva taps bent šiek tiek liberalesnė.

Negaliu pažadėti tau, kad viskas bus gerai, bet, tikrai galiu pasakyti, kad jei neatiduosi savo balso – viskas bus blogiau.