Kaip Naktinis Meras, esu šokiruotas, kad įvyko daug perteklinių antiteroristinio stiliaus reidų Vilniaus naktiniuose klubuose.

Man visiškai nepriimtina, kad žmonės, kurie tiesiog norėjo susitikti su draugais, šokti, smagiai praleisti laiką – staiga sužinojo, kad valstybė mano, jog jie yra labai pavojingi, ginkluoti nusikaltėliai. Kaukėti pareigūnai su automatais šturmavo vakarėlių vietas ir privertė nekaltus žmones nusirengti arba gultis ant žemės kaip kokiame holivudiniame filme.

Faktas, kad tarp klubinėtojų yra narkotikų vartotojų. Mes visi tai žinome. O tas faktas nepaneigia svarbesnio fakto, kad visi žmonės turi žmogaus teises. Todėl pareigūnai neturi teisės counterstrike’inti jaunus žmones vien dėl to, kad jie naktimis šoka tose vietose, kurias autoritetai pažymėjo „narkomanų skylių“ etikete.

Girdžiu daug siaubų istorijų apie tai, kad pareigūnai visiškai peržengė ribas: vietoje saugumo užtikrinimo ėmėsi gąsdinimo, psichologinio spaudimo ir net smurto prieš nekaltus Vilniaus gyventojus.

Dėl to su teisininkais renkame informaciją iš visų liudytojų bei nukentėjusiųjų, ir ruošiame grupinį ieškinį teismui.

Ar buvote klube tokio reido metu? Ar matėte, ką darė pareigūnai? Ar su jumis šnekėjo pareigūnai, privertė jūs daryti kokius nors veiksmus? Ar buvo nepatogu, baisu? Ar turite draugų, kurie lankosi tokiose vietose ir galėtų apie tai su mumis pasikalbėti?

Anketą užpildykite čia, žemiau. Užtruks tik kelias minutes, ir tuo būdu prisidėsite prie stipraus judėjimo naktinio gyvenimo laisvės link.

Nesvarbu, ar turėjote su savim narkotinių medžiagų, arba ne. Renkame informaciją iš visų, kad galėtume sužinoti, kas iš tikrųjų įvyko. Neteisime jūsų – ieškosime teisingumo, norėdami apsaugoti žmogaus teisių principus. Įstatymai galioja ne tik jūsų, o ir valstybės institucijų atžvilgiu.

Jau daug drasių ir pilietiškų žmonių yra perdavę mums labai naudingos informacijos. Padėsime aukoms ginti savo teises. Anonimiškumą garantuojame, jei to pageidausite. Jei perduosite mums savo el. pašto adresą, neatskleisime jūsų tapatybės, o susisieksime privačiai. Galite ir sukurti atskirą el. pašto paskyrą, jei kol kas nenorite savęs įvardinti.

Tai tikrai labai rimtas reikalas; bet kokia informacija prisidės prie mūsų tikslo padėti visiems Vilniaus gyventojams bei svečiams tūsintis be baimės. Vilnius – laisvalaikio miestas!

Nebūkite skeptikais, nes Lietuva yra teisinė valstybė, ir galų gale laimėsime, jeigu papasakosite mums savo istorijas sąžiningai ir detaliai. Laimėsime arba Lietuvoje, arba Strasbūre.

Labai prašome be baimės užpildyti šią anketą, ir kartu kovosime už jūsų laisvę. Mes esame labai dėkingi, kad tiek daug žmonių nori padėti mums nugalėti, ir raginame visus pasidalinti šia nuoroda visiems savo draugams, kad galėtume surinkti didžiausią įmanomą atsiliepimų skaičių.

Ačiū visiems už pagalbą. Niekada nepamirškite, kad šiais „draudimų laikais“ būtina kovoti už savo teisę tūsintis smagiai ir saugiai. Mes to sieksime, ir dėl to jums padėsime.